Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

8 راز افراد باهوش در محل کار که هیچوقت فاش نمیکنند

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 06 بهمن 1396

هشت چیز که افراد باهوش هیچ ‌وقت در محل کار از‌ خودشان فاش نمی کنن

   این یک هنره که توی محل کار جلوه ی خوبی از خودت ایجاد کنی. اگر بی پرده همه چیز رو درباره خودت بگی، ممکنه که در ابتدا احساس صمیمیت و نزدیکی کنی ولی در نهایت می فهمی که چه راز هایی رو فاش کرده ای که هرگز نباید درباره آن ها حرف می زدی.

   مشکل اینجاست که اگر با همکارانت رو راست نباشی، نمی تونی ارتباط حرفه ای محکمی ایجاد کنی. باید خیلی ماهرانه این کار را انجام بدی چونکه فاش کردن چیز های اشتباه می تونه اثرات مخربی روی شغلتون بگذاره.

   باید بدونی که خط قرمز کجاست و حواست باشه که ازش عبور نکنی؛ چرا که "آب از دست رفته به جوی باز نمی گردد" و دیگه راه برگشت نداری.

   وبسایت Talent Smar.com (وبسایتی برای اندازه گیری هوش هیجانی یا EQ) بیش از یک میلیون از مردم را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیده که افرادی که در رده های بالای بهترین عملکرد قرار دارن، کسانی هستن که هوش هیجانی بالایی دارن (دقیق تر بگم، 90% افراد با عملکرد بالا این گونه بودن). هوش هیجانی چیزی هست که در همه ی ما وجود داره. به نحوه رفتار کردنمون، حل کردن مشکلات، پیچیدگی های اجتماعی و تصمیمات شخصی که به نتایج مثبتی ختم میشن ، تأثیر می گذاره.

 

   افراد دارای هوش هیجانی بالا مهارت بالایی توی خوندن ذهن دیگران دارن و این توانایی به اون ها می فهمونه که چرا باید ویا نباید خود را در محل کار افشا کنند. این افراد به خوبی می دانند که موارد زیر را هرگز نباید افشا کنن، چرا که گفتن این موارد می تونه موقعیت شغلی شما را به مسیر اشتباهی بکشونه.

1-عقاید سیاسی ات

   عقاید سیاسی هر کس با هویتش پیوند بسیار محکم و نزدیکی داره که مردم بی وقفه در محل کار درباره این ها صحبت می کنن. مخالفت با دیدگاه های دیگران می تونه به سرعت دید اون ها رو نسبت به تو تغییر بده. مقابله کردن با ارزش ها و باور های دیگران یکی از بدترین توهین هایی هست که به یک نفر میشه کرد.

   در واقع، افراد مختلف به شکل های مختلفی به سیاست واکنش نشون میدن، ولی اگر سعی کنی از عقاید و ارزش هات به شکلی دفاع کنی که انگار درست ترین نظر رو داری و غیر اون اشتباهه، به همان سرعتی که نظر افراد موافق جلب میشه، افراد مخالف رو دشمن خودت می کنی. حتی بیان کردن یک خبر داغ جهانی بدون هیچ گونه  دفاع و جهت گیری می تونه به یک جر و بحث و حتی درگیری ختم بشه. مردم، زندگیشون را بر پایه ی اعتقاداتشون می سازن و دادن نظر مخالف می تونه خطرناک باشه. سعی کن به حرف هاشون گوش کنی بدون اونکه از نظرات خودت چیزی به زبان بیاری. یک نگاه از روی مخالفت کافیه برای شروع یک کشمکش. نظرات سیاسی افراد به صورت عمیقی توی اعتقاداتشون ریشه داره به طوری که با به چالش کشیدن دیدگاه هاشون بیشتر ممکنه تو مورد قضاوت غلط آن ها قرار بگیری تا اون ها نگرش خودشون رو نسبت به مسئله تغییر بدن.

 

2- اینکه فکر کنی شخصی شایستگی نداره

   در هر شغلی، افرادی وجود داره که صلاحیت اون کار رو نداره و احتمالاً همه هم از این موضوع خبر دارن. اگر شما قادر به کمک کردن به اون ویا اخراج کردنش نیستین، پس دیگه داد و هوار کردن این موضوع که "فلان شخص بی صلاحته" سودی برات نداره. با این کار مثل شخصی می مونی که از ترس از دست دادن موقعیت شغلی اش، همکارش را ناشایسته جلوه داده تا خودش فرد بهتری به نظر برسه. نتیجه ی این بی رحمی شما بی شک به صورت نظرات و قضاوت های منفی همکارانت به خودت بر می گرده.

3- چقدر درآمد دارید

ممکنه پدر و مادرت از اینکه بدونن چقدر درآمد داری خوشحال بشن، ولی در محل کار این فقط جوّ منفی تولید می کنه. محاله که حقوق ها به صورت کاملاً عادلانه تقصیم بشن و اگه به همکارانت بگی چه مقدار حقوق می گیری، به اون ها ملاکی برای مقایسه مستقیم داده ای. از وقتی که همه مقدار حقوقت رو بفهمن، هر کاری که در محل کار انجام بدی تهدیدی برای حقوقت به حساب می‌آید. این وسوسه کننده است که با یک دوست درباره حقوق هاتون صحبت کنین، ولی به محض اینکه که این کار رو کنین، دیگه به همدیگه به شکل سابق نگاه نخواهید کرد.

4- از شغلت متنفری

   آخرین چیزی که هر کسی می خواد توی محیط کار بشنوه اینه که شخصی داره درباره اینکه چقدر از شغلش متنفره، گله می کنه. این کار تو رو به عنوان فردی منفی که روحیه کار تیمی نداره برچسب می زنه. این موضوع روحیه گروه رو پایین میاره. کارفرما ها به سرعت افراد منفی بافی که روحیه گروه رو پایین میارن رو پیدا می کنن. اون ها به خوبی می دونن که گوشه و کنار های شهر همیشه افراد مشتاقی هست برای جایگزینی.

5- در اتاق خواب چه می کنی

   اینکه زندگی جنسی ات خیلی عالیه یا افتضاح، جایی برای گفتن در محل کار نداره. حرف ها و نیش خندهایی بعد از اون به ات زده میشه که اکثراً ناراحت کننده و حتی توهین آمیز هستن. عبور کردن از این خط قرمز فوراً شما رو بد نام می کنه.

6-تصور شما از زندگی جنسی دیگران

   حدوداً 111% افرادی که با آن ها کار می کنی دوست ندارن بدونن که تو درباره ی زندگی جنسی شون چه حدس هایی می زنی. در واقع با هیچ چیزی بهتر از این که به دیگران بفهمونی داری درباره زندگی عاشقانه شون فکر می کنی، نمی تونی روی اعصاب شون راه بری. به طور کلی هر حدس و تصوری که از زندگی شخصی بقیه داری رو به زبون بیاری، حتی اگه به صورت غیر مستقیم- مثلاً در قالب جمله "باز هم یک تازه داماد/عروس..." - اشاره کنی، می تونی یک بذر دائمی توی ذهن مردم بکاری که در نهایت به ایجاد یک ذهنیت منفی در مورد تو ختم میشه.

   افکار و نظرات رو برای خودت نگه دار. به هر چیزی که دوست داری، هر طور که بخواهی می تونی فکر کنی، فقط اون رو پیش خودت نگه دار.

 

7- چقدر در گذشته ات شیطنت کردی

   گذشته ی تو می تونه خیلی چیز ها رو درباره تو بگه. اینکه قبلا کار احمقانه ای انجام داده ای و از اون زمان ها خیلی می گذره دلیل نمی شه که مردم بپذیرن تو عوض شدی و نباید با گذشته ات قضاوتت کنن. بعضی از کار ها که احتمالاً با توجه به شرایط زمانش انجام دادی (مثل می خواری، دزدی های کوچیک، سوء استفاده از حیوانات مزرعه و غیره) به همه نشون می ده قبلاً چه کاره بودی، و وقتی اوضاع کمی بحرانی می شه، می بینی که تو رو به شکل نادرستی قضاوت می کنن و تو حتی نمی دونی چطور باید این تصور رو درست کنی. خیلی از رئیس جمهور ها با وجود گذشته ای منفی ای که داشتن، انتخاب شدن. ولی اگر تو مثل اون ها  تیمی از دست اندکارانی که از تو حمایت کنن و موضوع گذشته ات رو حل کنن نداری، مجبوری گذشته ی منفی ات رو با خودت حمل کنی.

 

8-دنبال شغل جدیدی هستی

   وقتی بچه بودم به مربی بیس بال ام گفتم که دو هفته ی دیگه می خوام از تیم خارج بشم. توی اون دو هفته من نیمکت نشین شدم. بعد از اون دو هفته تصمیم گرفتم که توی تیم بمونم ولی شرایط از قبل هم بدتر شد. من در نظر بقیه به بچه ای تبدیل شدم که حتی اون موقعیت رو هم نمی خواست. روحیه ام کاملاً نابود شده بود؛ هرچند تقصیر خودم بود چون قبل از این که از تصمیم مطمئن بشم به مربی ام اطلاع دادم. اتفاق مشابهی پیش میاد اگه به بقیه بگی داری دنبال یک شغل دیگه می گردی و قصد رفتن داری. از اون وقت به بعد به یک هدر دهنده ی وقت برای همه تبدیل می شی. در ضمن، ممکنه اون شغلی که دنبالش بودی با موفقیت همراه نشه. پس بهتره که صبر کنی و تا وقتی که یک شغل پیدا نکردی به کسی نگی، وگرنه نیمکت نشین می شی.

 


مقالات پیشنهادی

6 عامل بسیار مهم در افزایش اعتماد به نفس
6 عامل بسیار مهم در افزایش اعتماد به نفس

در اینجا به 6 روش بسیار تاثیر گذار برای  بالا بردن اعتماد به نفستون اشاره میکنیم...

پنج راه موفقیت از زبان بیل گیتس
پنج راه موفقیت از زبان بیل گیتس

اگر به دنبال الگویی برای موفقیت می‌گردید، کسی بهتر از بیل گیتس را پیدا نخواهید کرد. بیل گیتس بنیان‌گ...

4 چیز که شما  برای رسیدن به بزرگترین آرزوهاتون نیاز دارید
4 چیز که شما برای رسیدن به بزرگترین آرزوهاتون نیاز دارید

آرزو های شما هرگز به پاتون نمیوفتن که دنبالشون برید . این شماید که باید همیشه عاشق دنبال کردنشون باش...

8 راه برای پر بار تر شدن شغل یا کسب وکار خانگی تون
8 راه برای پر بار تر شدن شغل یا کسب وکار خانگی تون

خونه تون همیشه جایی برای استراحت بود و معمولا جایی بود که استرس ها در امان بودید اما وقتی تصمیم میگر...


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این پست ثبت نشده است - منتظر دیدگاه ارزشمند شما هستیم

Whoops, looks like something went wrong.