Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

6 نکته کاربردی برای پس انداز پول بیشتر در زندگی واقعی

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 04 بهمن 1396

6 نکته کاربردی برای پس انداز پول بیشتر در زندگی واقعی

   من حقوق متوسطی می گیرم. ماهانه 401 (هزار) از آن را ذخیره می کنم. و هر سه‌ ماه ‌یکبار به خارج سفر میکنم. با وجود اینکه در تمام زندگی خود از نظر مالی صرفه‌جویی کرده‌ام، پس انداز کردن مهارتی است که قابل آموختن است. وحالا طریقه پس انداز پول زیاد، همانطور که من انجام دادم:

   من دوستانی دارم که سه ‌برابر من درآمد دارند ولی در ذخیره پول به مشکل بر می خورند. چه تفاوتی بین من و آن ها وجود دارد؟ خب، تمرین کردن. بچه که بودم یک قوطی حلبی سبز رنگ داشتم و گنج هایی که از روی کوسن ها (بالشت های مبل) شکار می کردم را درون آن قایم می کردم. آن سکه های براق، راز های کوچک من بودند. اکنون که از قلک به حساب بانک جاری ارتقا پیدا کردم، توانسته‌ام بهترین راه های پس انداز پول برای آینده را پیدا کنم، بدون آنکه به سبک زندگی‌ام در زمان حال صدمه‌ای وارد شود. و اکنون راز های من:

1-جذابش کنید.

   ذخیره کردن پول به علت ماهیت مخفیانه‌اش برای من همیشه جذاب بوده. هرگاه می­دیدم دوستانم همه را به حساب خودشان یک نوشیدنی مهمان می کنند، برایشان احساس تاسف می کردم، ولی نتوانسته‌ام درک کنم که آن‌ها چگونه پول هایی که با زحمت بدست می آیند را به این راحتی خرج کنند.               

 

   اوایل به من گفته بودند که حداقل 10% از آنچه به‌دست می آورم را در حساب جداگانه‌ای ذخیره کنم، 401 (هزار) یا کمی کمتر، و هیچ وقت به آن دست نزنم. من به شدت تحت تأثیر این نصیحت قرار گرفتم. وقتی که پول از دیدرس خارج باشد، دلتنگش نمی شوم و من این رشد را تحسین می کنم. 

2-همه‌ی حراجی ها هم ارز نیستند.                                                     

   هرکسی معامله را دوست دارد، ولی من هنر خودم را در آن پیاده کرده. هنر تمرین و زمان بندی کردن. شهر نیویورک با حراج نمونه طراحی هایش قلب من را می رباید، ولی من باید چشم خود را باز کنم. تنها به این دلیل که چیزی به حراج گذاشته شده دلیل نمی شود که ارزش پول را هم داشته باشد. برخی از لباس ها و کفش های با کیفیت کمدم کمتر از یک لته (یک نوع شیر قهوه) قیمت دارند. جدی می گویم!                                

3-با هزینه کمتری به خودتان برسید.

 

salonApprentic.com

   من هميشه‌ى دختري بوده‌ام که به مراقبت موهایم اهمیت می دادم و یک کابینت پر از محصولات این ‌چنینی دارم که آن را اثبات می کند. از کی یک اصلاح موی ساده آنقدر گران شده؟ هراس من وقتی افزایش یافت که هزینه مراقبت های خاص مو را فهمیدم. من نمی توانم مو هایم را به قیمت یک بلیت هواپیما اصلاح کنم، و این‌گونه بود که با وب سایت SalonApprentic.com آشنا شدم.                                                                                 

 

   در شهر های بزرگ، آرایشگران کارآموز به دنبال مدل های مویی می­گردند تا روی آنها تمرین کنند. ساده تر بگویم، شما می توانید موهای خود را به صورتی حرفه‌ای و در سالن های برتر شهر مدل دهید، درحالی که به اندازه پول یک چایی هزینه کرده اید. به همین ترتیب، غول های آرایشی‌ مانند سفورا (Sephora) خدمات آرايشي رایگانی را ارائه می دهند که این امر را غیر ممکن می سازد تا به علت مسائل مالي، به یک شب بیرون رفتن و تفریح کردن "نه" بگویید. معامله کردن که خجالت ندارد!

4- چیز های جالبی که در اینترنت می بینید را انجام دهید.

   یکی از سرگرمی های مورد علاقه‌ام جمع آوری تمبر های گذرنامه است. از نوامبر سال گذشته تا الآن، ایسلند، کپنهاگ، بلژیک، تورکس، کایکوس، فرانسه، کانادا، وایدمینک، کلرادو، مینه سوتا و نیومکزیکو را دیده‌ام. بهترین قسمت مسافرت این است که آن را تعداد زیاد و در عین‌حال ارزان انجام دهی.             

   با فراگیر شدن حمل و نقل ارزان، اسکی بازی کردن بیشتر از هر زمان دیگری می صرفد. یک سفر رفت و برگشتی به مقصد پاریس در ماه فوریه، 425 دلار برایم هزینه داشت. من فقط 60 دلار برای اسکان خرج کردم، چرا که قادر بودم از امتیاز های به دست آمده از کارت های اعتباری‌ام هزینه هتل ها را پرداخت کنم و حتی در یک هتل بسیار لوکس و گران قیمت (به طور متوسط 600 دلار برای یک شب)  با استفاده از پاداشی از برنامه امتیازات توانستم به صورت رایگان اقامت کنم.                                    

 من برای پرواز های مناسب از وب سایت skyscanner.com  استفاده می کنم. این وب سایت این قابلیت را به شما می دهد که هر ماه ارزان ترین مکان ها برای مسافرت را جست ‌جو کنید و از این طریق شما می توانید تاریخ ها را مشخص کنید. دوستانم همیشه می پرسند که من چگونه این قدر زیاد سفر می کنم. اینگونه است.                                                                       

5- گمان نکن که مجبوری خرج کنی

   من این درس را به سختی یاد گرفتم. در دوره 20 سالگی ات شام های تولد، رزرو برانچ های همیشگی (برانچ  میان وعده ای است بین زمان صبحانه و ناهار و گاهاً موادش ترکیبی از هر دو می باشد )، سفر های کوتاه مدت برای خرید، قرار های ملاقات به صرف نوشیدنی صد ها فعالیت دیگری وجود دارد که پول شما به می دوشند و به راحتی در خود غرقتان می کند.                                                   

    اگر هر بار که دوستی از من درخواست می کرد که "شام بگیرم" قبول می کردم، الان به اینجا نرسیده بودم که بتوانم توجه شما را جلب کنم. زمانی هم که شرایط اقتضا می کند زیاد ولخرجی می کنم. اگر یک دوست که از آن خبر نداشته‌اید را دوباره پس از مدت ها ببینید، یک ساعت خوشی و لذت بردن که مشکلی ایجاد نمی کند. زمانی که به خودم اجازه دادم که "نه" بگویم، زمان بسیار زیادی را برای خودم آزاد کردم تا به مطالعه بپردازم، بازپخش برنامه های تلویزیونی را ببینم، و از همه مهمتر، بخوابم! همه‌ی این ها را کنار پس انداز کردن پول دارم.

6- با خودتان روشن و شفاف باشید.

   من برای پاداش های مختلف، کارت های اعتباری مختلفی دارم ولی برای کار های روزمره تنها از تعدادی از آن‌ها استفاده می کنم. سایت Mint.com را دنبال می کنم تا به صورت کار‌آمد تری قبض هایم را پرداخت کنم و در ضمن می توانم همه ی حساب هایم را در یک‌جا مشاهده کنم. به‌علاوه، تمام مخارجم را در یک نگاه می توانم ببینم که کمک می کند تصمیم بگیرم برای ماه بعدی لازم است مراقب هزینه هایم باشم یا نه.

   زمانی که بفهمم چگونه و کجا ها پول خرج می کنم، ذخیره کردن پول به یک عمل قابل کنترل و متفکرانه تبدیل می شود و درنتیجه موجب می‌شود تا نسبت به برنامه های آینده‌ام خوش‌بین شوم.

   به‌طور خلاصه، این رفتار های مختلف موجب پس‌انداز مقدار زیادی پول شده. بخشی از تبدیل شدن به یک پس‌انداز گرخوب، انجام آزمون ‌و ‌خطا است. هزاران نکته و نصیحت برای این کار وجود دارد ولی همه‌ی ‌‌‌‌‌‌آن‌ها سودمند و عملی نیستند، من مجبور شدم آن ‌را برای خودم شخصی سازی کنم تا بتوانم ازآن نتیجه‌ بگیرم. شما هم می توانید.

   کتاب مورد علاقه من در باب پندهای اقتصادی مربوط می‌شود به کتاب "ثروتمند ترین مرد بابل" اثر جورج ساسوئل کلاسون. این کتاب مجموعه‌ای از داستان های کوتاه در بابل باستان است که در‌آن شخصیت های داستان، پند های اقتصادی ساده و در عین‌ حال کار‌آمدی می‌آموزند. شاید زمانی که من ثروتمندترین زن منهتن شدم نیز داستان خودم را بنویسم.


مقالات پیشنهادی

ترس از شکست و غلبه بر آن
ترس از شکست و غلبه بر آن

ایا شما گاهی اوقات از اینکه ممکنه شکست بخورید ، میترسید و در نتیجه حتی براش تلاش هم نمیکنید ؟ ممک...

امروز تبدیل شو به کسی که هر روز هدف گذاری میکنه
امروز تبدیل شو به کسی که هر روز هدف گذاری میکنه

امروز میخوام از کسی که دیروز بودم بهتر بشم من امروز رو به جلو به سمت هدفم حرکت میکنم

7 قانون برای به دست اوردن قدرت در زندگی و  محل کار
7 قانون برای به دست اوردن قدرت در زندگی و محل کار

در اینجا قصد داریم 7 قانون از 24 قانون مطرح شده در کتاب 24 قانون برای به دست اوردن قدرت به نویسندگی...

13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.
13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.

کارشناسانِ بنیاد ملی در مورد خواب ، به این نتیجه رسیدن که برای افراد مسن ،  8 ساعت خواب مناسب است....


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این پست ثبت نشده است - منتظر دیدگاه ارزشمند شما هستیم

Whoops, looks like something went wrong.