Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

6 عامل بسیار مهم در افزایش اعتماد به نفس

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 12 بهمن 1395

در اینجا به 6 روش بسیار تاثیر گذار برای  بالا بردن اعتماد به نفستون اشاره میکنیم.

1- قسمتی از کاری رو انجام بدید.

زبان بدنتون فورا میتونه ضعف در اعتماد به نفس روبهتون نشون بده یا حتی میتونه باعث شه که همه این ضعفتون رو مشخص بشن.از همین الان خودتون رو در شرایطی تصور کنید که کاملا در اون زمینه مورد نیازتون اعتماد به نفس عالی دارید وخودتون رو فرمانروای زندگی خودتون در هر شراطی ببینید.

اگه تو به دنبال افزایش اعتماد به نفس و رسیدن به آرزوهات هستی ، یادت باشه که تنها کنترل احساس نسبت خودت فقط نمیتونه این نیاز هات روبرطرف کنه بلکه مردم تاثیر بسیار بیشتری در روند افزایش اعتماد به نفست میتونن داشته باشن.

سرت رو بالا نگه دار ، صاف بشین و مستقیم به افرادی که با شما در حال تعامل هستند نگاه کنید. موقع دست دادن محکم باشید و سست دست ندید وتعامل  چشمی خوبی  با کسی که داره با صحبت میکنه برقرار کنید.

2- درست لباس پوشیدن

وقتی تو از نظر پوشش بهتر به نظر بریس ، در نتیجه تو بهتر هم احساس میشی. اگه تو لباس و لوازمی رو انتخاب کنی که مناسب و فیت بدنتون باشه خیلی خوبه. کت و شلوار نشونده نده ی سبک زندگی شماست و باعث میشه که احساس بهتری نسبت به شما داشته باشن. این موضوع به طور اتوماتیک باعث افزایش اعتماد به نفستون میشه. درنتیجه میتونیم بگیم ، نوع پوششی که انتخاب میکنید برای موفقیتتون بسیار مورد اهمیت هست. از چیزی نترسید و به خودتون اجازه بدید که در لوازمی که دارید بدرخشید.طلا و جواهر براق و کراوات خوش رنگ میتونه نقطه عطف این موضوع باشه و برای شروع یک مکالمه عالیه.

3- قاطعانه صحبت کنید

دفعه بعدی که به گوینده ی مورد علاقه ات گوش میدی ، به روشی که اون شخص سخنرانیش رو ارایه میده توجه داشته باش. یک سخنران یا گوینده قدرتمند د با اطمینان بالایی سخنرانی میکنه و با تن صدای بسیار دلنشن.

به جای اینکه با یه روال ثابت و بدون هیجان صحبت کنن اونا با مکث هایی که دارن ، اهمیت موضوع رو به خوبی نشون میدن.

قاطعانه درخواست کنید و نه تهاجمی . این چنین صحبت کردن ، یکی از روش هایی است که میزان اعتماد به نفستون رو نشون میده. شما میتونید افزایش اعتماد به نفستون رو احساس کنید. برای اینکه جدی به نظر برسید ، از پچ پچ های عصبی با خودتون ،خنده های چهچه واره طولانی در سخنرانی هاتون خود داری کنید. مردم وقتی به شما به دید رهبر نگاه کنن ، خیلی با دقت بیشتر به حرفای شما گوش میدن.

4- افکار و اقدام های مثبت داشته باش

انرژی مثبت منجر به نتایج مثبت میشه. در نتیجه ذهنتون رو با کاری که میخواید بکنید در هر شرایطی هماهنگ کنید و از صحبت های منفی با خودتون ، خود داری کنید چون این کار میتونه باعث بشه شما احساس کنید اعتماد به نفس کمی دارین.

لبخند زدن ، خندیدن و سرشار از احساس شادی کردن و همچنین بودن در کنار افراد مثبت میتونه احساس خیلی بهتری رو در شما ایجاد کنه وباعث  افرادی که با اونها در شرکتتون کار میکنید از کارشون لذت ببرند.

نگه داشتن یک مجله ی قدر دانی تا به خودتون مهمترین نکات اون روز و بهترین دستاورد های اون روزتون رو یاد اوری کنید.تو با این کار باعث احساس صلح بیشتری با خودت میکنی و همچنین اعتماد به نفست هم وقتی در ذهن احساس سپاسگذاری داری بالا میره.

5- اقدام کردن

چیزی که بیشتر از شکلی که  به نظر میرسید مهم است ، اینه که تو باید اقداماتی رو اجام بدی و دست به عمل بزنی. در یک رویداد شبکه ، راه افتادن و قوی تر شدن ، یا پذیرش یک پروژه که واقعا تمایل داشتی ردش کنی.

تمرین کردن باعث افزایش اعتماد به نفس میشه و به زودی خیلی از پیشرفت هاتون رو براتون طبیعی جلوه میکنه.

منفعل بودن باعث تردید و ترس در شما میشه در حالی که عمل و اقدام کردن باعث افزایش اعتماد به نفستون میشه.

به عنوان تمرین ، نقات قوت و ضعف خود را بنویسید. اغلب آدما این طور به شما گفتن که باید روی نقاط ضعفتون کارکنید ، اما در واقع باید بیشتر تمرکزتون رو روی چیزهایی ک دارید و همچنین روی نقاط قوتتان سرمایه گذاری کنید.

وقتی ما روی  صفات  مثبتتون انرزی میزارید ، به این طریق اعتماد به نفستون شروع میکنه به شکوفایی و درخشیدن.

6- همیشه آماده باشید

این جمله رو به خاطر داشته باشید : برنامه ریزی قبلی مانع از عملکرد ضعیف میشه.

هر چی بیشتر اماده باشید و مهارتی که در تخصصوت دارید بیشتر بشه، احساس اعتماد به نفس بیشتری میکنید .داشتن آمادگی به شما کمک میکنه که با مشکلات غیر منتظره زندگیتون  خیلی راحت تر برخورد کنید و اونها رو حل کنید.

تا جایی که میتونی در مورد صنعتی که در اون هستی اطلاعاتت رو ببر بالاو همچنین دانسته هات رو در مورد اهدافی که در مسیرشون هستی بالاتر ببر. قبل از اینکه وظیفه تون رو شروع کنید ، قبلش این رو تجسم کنید که دوست دارید وقتی کاریتون رو به بهترین شکل انجام دادیدی چه حسی داشته باشید. سعی نکن تعداد زیادی کار رو همزمان انجام بدی. کارهای سخت و پیچیده رو به کارهای کوچیک و ساده تر تبدیل کن تا کنترل و حل اون ها برات راحت تر باشه.

یه جمله ی معروفی در این مورد هست که میگه : " نمیشه فیل رو با یه لقمه خورد و تمومش کرد".

اگه شما صبر و استقامت داشته باشید و به این نکات عمل کنید ، خیلی راحت میتونید اعتماد به نفستون رو بسیار بالا ببرید.


مقالات پیشنهادی

5 دوست که نیازشون داری
5 دوست که نیازشون داری

   تاحالا با دوستی که هر چیز مثبتی رو به یک چیز منفی تبدیل می کنه بیرون رفتی؟ می تونم شرط ببندم که م...

شهامت داشته باش و از اشتباه کردن نترس
شهامت داشته باش و از اشتباه کردن نترس

اگه اشتباهی مرتکب شدی نگران نباش چون فقط آدمایی که شهامت دارن ، تلاش و استقامت میکنن تا وظایفشون رو...

8 راه برای پر بار تر شدن شغل یا کسب وکار خانگی تون
8 راه برای پر بار تر شدن شغل یا کسب وکار خانگی تون

خونه تون همیشه جایی برای استراحت بود و معمولا جایی بود که استرس ها در امان بودید اما وقتی تصمیم میگر...

20 نقل قول از لیونل مسی در مورد تلاش کردن ، موفقیت و فوتبال
20 نقل قول از لیونل مسی در مورد تلاش کردن ، موفقیت و فوتبال

در اینجا ما مجموعه ای از بهترین و تاثیر گذار ترین پیام های لیونل مسی در مورد کار و تلاش و موفقیت و ف...


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این پست ثبت نشده است - منتظر دیدگاه ارزشمند شما هستیم

Whoops, looks like something went wrong.