Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

4 چیز که بهت کمک میکنه هدفت رو در زندگی پیدا کنی

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 31 خرداد 1396

4 چیز که بهت کمک میکنه هدفت رو در زندگی پیدا کنی

گاهی اوقات ممکنه شما از خواب بیدار بشید و حس کنید زندگیتون تا حدی ناقصه و چیزایی رو کم دارین. این کاملا طبیعیه و توی اون حالت میتونی بفهمی که زندگی از مسیر درست یک مقداری منحرف شده. مقداری زیادی از تغیرات خیلی کوچک هستن که میتونن در شما احساس کامل تر شدن ، باارزش تر شدن و هدفدار بودن رو ایجاد کنن.

در اینجا 4 چیز که بهت کمک میکنه هدفت رو در زندگی پیدا کنی رو اوردیم:

1- قلبت رو دنبال کن و نه  سرت رو

اگه داری الان شغلی رو انجام  میدی که قلبت باهاش نیست ، ممکنه احساس ناراحت بودن یا ناقص بودن داشته باشی .

این شبیه اینه که زمان خیلی زیادی از عمرت رو در کاری بگذرونی که انگار هر روز از خواب بیدار میشی و کاری رو انجام میدی که هیج علاقه ای بهش نداری  میتونه احساسی شبیه انجام کار های  تکراری و روزمره ات داشته باشه.

قلب شما قوی ترین شاخص برای تشخص اهداف واقعیتون و اشتیق اصلیتون در زندگی است. پس از خودت بپرس چه چیزی هست که تو  واقعا  بهش علاقه داری و عاشق انجام دادنش هستی.

البته میتونین از دیگران هم برای گرفتن نظراتشون استفاده کنید تا عقیده اشون رو نسبت به شما اعلام کنند.

این میتونه سخت باشه که وقتی به خودمون نگاه میکنیم ،  به طور کاملا دقیق تشخیص بدیم که مهارت اصلیمون  و دلیل وجودیمون چیه ولی دیگران به راحتی میتونن این نکات رو از وجود شما متوجه بشن و بهتون بگن. مراقب باشید صرفا به خاطر افکار و نظرات دیگران در مسیر خاصی قرار نگیرید ولی یادداشت برداری کنید از عقاید و باور هایی که دوستان و خانواده در مورد شما دارن و از اونها به عنوان نقطه ی شروع زندگی کنید.

جایگاه دانش در مغز و جاگاه معرفت و فضیلت در قلب است

ویلیام هازلیت

2- خاطراتت رو بیشتر از پولت بساز

خیلی از مردم به خاطر کار زندگی میکنن ، در حالی که واقعا باید  همه ی ما به خاطر زندگی کار کنیم.پس این موضوع بسیار مهمه که فراموش نکنیم که باید زندگی کنیم. به جای اینکه تمام تمرکزت رو روی شغلت بزاری زمانی رو برای کارهایی که میخوای برای خودت انجام بدی کنار بزار. زودر از خواب بیدار بشید و به بیرون برید و به انجام اون چیزهایی که برای خودتون میخواید بپردازید. از خودتون بپرسید که چه چیزهایی هستند که واقعا تا قبل از مرگتون نیاز به تجربه کردنشون دارید؟آیا چیزی هست که وقتی مردید بسیار پشیمون باشید که چرا انجامش ندادید؟

اگه انجام دادن به این سوالات شما رو خیلی عالی تحربک میکنن و دوست دارید واقعا بدونید جوابشون رو اونها رو در یک جایی به صورت لیستی نگه دارید و مطمن بشید که باید انجامشون بدید. ممکنه  این ارزوی همیشگیتون بوده باشه که به یک قسمتی  از جهان سفر کنید ، هنرمندان مورد علاقه تون رو ببینید ، به یک کوه صعود کنید یا در یک دوی ماراتون شرکت کنید.

شاید شما بخواید یه مهارت یا سرگرمی جدیدی یاد بگیرید یا پرش از صخره رو تجربه کنید یا اینکه شفق شمالی رو تماشا کنید ، به جنگل های آمازون سفر کنید و...

نکته اینه که اگه شما هیچ کدوم از اینا رو در حالی که میتونید انجام بدید رو ،  انجام ندید  مطمن باشید که دیر یا زود دیگه خیلی دیر میشه برای انجامشون.

3- روابطتون رو بیشتر از منافع تون بسازید

شما میتونید اخرین نسخه از گوشی های هوشمند رو داشته باشید ، سریع ترین خودرو ها ، بزرگترین عمارت ها و 10 خونه برای تعطیلاتتون در عجیب  و غریبترین و فوق العاده ترین نقاط جهان ولی بدون داشتن خانواده یا دوستانی برای اینکه اونها رو باهاشون به اشتراک بزارید ، شما هرگز نمیتونید خوشحال باشید و احساس تنهایی میکنید. اگه زمانی رو برای ساخت و حفظ روابتتون با عزیزترینانتون صرف میکنید ، زندگی بسیار شادتری رو خواهید داشت.

تماشای زیادِ تلویزیون  یا گشت و گذار بیش از حد در شبکه های اجتماعی رو کنار بزارید  و تمرکزتون رو روی افراد واقعی که جلوتون هستن بزارید.

همیشه زمانی رو بزارید برای کسایی که بهشون نیاز دارید .خانواده در اول لیست قرار دارن اونها رو ببخشید و اگه چیزی پیش اومده بوده فراموش کنید.

ملاقات دو نفر شبیه ترکیب دو ماده شیمیایی است :

 اگه هر واکنشی بینشون وجود داشته باشد ، هر دوشون تغیر میکنن.

کارل جانگ

4- فراموش نکنید که به عقب برگردیم

اگرچه که مهمه در زندگیتون به کارهایی که دوست دارید امتحان کنید و انجام بدید بپردازید  همچنین ضروریه که به خاطر داشته باشید که به عقب برگردید.

برای اطمینان از اینکه زندگیتون کلید موفقیتتون هست باید روی خودتون و آینده اتون سرمایه گذاری کنید. ولی یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به شادی ، حقیقتا از طریق سرویس دادن به دیگران  محقق میشه.

انجام کارهایی در حق دیگران بدون داشتن هیچ انتظاری در مقابلش.شما میتونید  با فرستادن یه نامه به دوست یا اعضای خانواده تون در مورد شون فکر کنید و نشون بدید که چقدر اونها  براتون مهم هستن.

شما میتونید مقداری غذا یا پوشاک به عنوان کمک به یک پناهگاه بیخانمان اهدا کنید.یا یه غذای گرم یا یه فنجان چایی گرم به افارد بی خانمان که در خیابون ها هستند بدید.

وقتی شما شروع به عقب برگشتن میکنید ، شما یه احساس موفقیت میکنید . دونستن اینکه به دیگران کمک کردید و یه تفاوتی رو در شما ایجاد میکنه که احساس ارزشمندی و هدفمند بودن میکنید.


مقالات پیشنهادی

13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.
13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.

کارشناسانِ بنیاد ملی در مورد خواب ، به این نتیجه رسیدن که برای افراد مسن ،  8 ساعت خواب مناسب است....

30 پیام قدرتمند و تاثیر گذار از بروسلی
30 پیام قدرتمند و تاثیر گذار از بروسلی

دقیقا 43 سال از مرگ بروسلی در هنگ کنگ  در سن 32 سالگی میگذره.بروسلی یک افسانه بود. او بدون تردید  با...

ترس از شکست و غلبه بر آن
ترس از شکست و غلبه بر آن

ایا شما گاهی اوقات از اینکه ممکنه شکست بخورید ، میترسید و در نتیجه حتی براش تلاش هم نمیکنید ؟ ممک...

6 نکته کاربردی برای پس انداز پول بیشتر در زندگی واقعی
6 نکته کاربردی برای پس انداز پول بیشتر در زندگی واقعی

ذخیره کردن پول به علت ماهیت مخفیانه‌اش برای من همیشه جذاب بوده. هرگاه می¬دیدم دوستانم همه را به حساب...


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این پست ثبت نشده است - منتظر دیدگاه ارزشمند شما هستیم

Whoops, looks like something went wrong.