Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

10 عادت روزانه برای میلیونر شدن

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 12 بهمن 1396

10 عادت روزانه برای میلیونر شدن

   توی این عصر که اطلاعات و تکنولوژی وسیع زیر نوک انگشت هامون در جریانه، باز هم موضوع "موفقیت" خیلی وقت ها سخت و پیچیده به نظر می رسه. انگار مردم توی یک مسابقه افتادن که باید فرمول "درست" رو از بین بینهایت احتمال و راه های ممکن بدست بیارن.

   ما ممکنه توی این وسواس بیوفتیم که با کدوم وسیله، به روش چه روشی و از کدوم مسیر باید حرکت کنیم که به سریع ترین و مؤثر ترین حالت به هدفمون برسیم. هرجا که بریم (مخصوصاً توی اینترنت)، هزاران مقاله، دوره و ویدیوی آموزشی از چپ به راست به سمت مون سرازیر می شن و همشون هم قول می دن که ما رو به جواب سوالمون می رسونن. ولی، اگه این موضوع اون قدری که ما برای خودمون سختش کردیم نباشه چی؟ اگه اصلاً راه رسیدن به موفقیت کار ساده ای باشه چی؟

   این، پیشنهاد "دین گرزیوسی" بود. اون برای 17 سال، هر روز توی تلویزیون برنامه داشت و آموزش هاش در مورد مشاوراملاک معروف بودن. نویسنده ی چندین مطلب از روزنامه نیویورک تایمز، مربی مشاوراملاک و دوست بهترین هاست. ولی مثل خیلی از انسان های موفق دیگه، به قول خودمون از زمین خاکی شروع کرد! گرزیوسی فردی بی سواد و فقیر بود و توی خانواده ای بزرگ شد که همیشه با پول دست و پنجه نرم می کردن که فقط بتونن زندگی رو یک طوری بگذرونن. گرزیوسی یک مثال و الگوی محشره به عنوان کسی که ورق زندگی اش رو برگردوند؛ چون که "انتخاب" کرد. ما سال ها پیش بوسیله یک دوست مشترک با هم آشنا شدیم و اینجا بودکه فهمیدم چه ذهن فعال و باهوشی داره و چه کارها کرده تا به این جا رسیده.

   عادت های خودش برای میلیونر شدن رو گفت و داستان هایی برام تعریف کرد که اشکم رو در آورد. چیز هایی رو می گفت که از نظر من هم درست بودن:  هر چی بیشتر به موفقیت نزدیک میشی، بیشتر می فهمی که تغییراتی که باید انجام بدی تا به یک فرد موفق تبدیل بشی در واقع کوچیک تر از چیزیه که معولا مردم انتظار دارن.

1- باخودت رو راست باش.

   مطمئن شو از اون شخصی که توی آیینه می بینی، از اون شخصی که هر روز "هستی"، خوشحالی. ببین تو اون دوستی که می خواستی باشی، اون همسر، پدر یا مادری که از خودت می خواستی بسازی، هستی؟ وقتی که به چیزی که می خواستی بشی رسیدی، اون وقته که با خودت رو راست هستی.

 

2- هر روز صبح با فعالیت های روزمره، روزت رو برای رسیدن به هدفت تنظیم کن.

   همه ی ما رنج می کشیم. این رنج ها و زحمت ها گاهی خیلی طول می کشن و گاهی هم کم. اگر بتونی این رنج ها رو محدود کنی، خیلی راحت تر می تونی  روی راه حل ها تمرکز کنی و به سمت جلو حرکت کنی. فعالیت های منظم صبگاهی می تونه کمک کنه تا کار های روزانه ات رو با کم ترین دشواری و بیشترین تمرکز انجام بدی.

 

3- قدر دانی کردن رو تمرین کن.

   قدردانی رو از سطح ابتدایی و اساسی یاد بگیر. زیبایی و نعمت هر لحظه رو درک کن. به چیز های ساده مثل بیدار شدن از خواب، تنفس کردن دقتت کن. نعمت و برکت رو میتونی روی ملحفه های تخت، یا حتی خود تخت خوابت پیدا کنی و قدردانش باشی. گرزیوسی میگه قدردانی رو به چیز های اصلی و ابتدایی زندگی بیار، نه چیز های بزرگ.    

 4- گوشیت رو از اتصال خارج کن.

    روی کار های روزمره تمرکز کن به طوری که وقتی به مشکلی بر خوردی به جای اینکه واکنش منفی نشون بدی، دنبال راه حل باشی براش و این طوری خودت رو برای موفقیت آماده کن. شب ها گوشی ات رو از خودت دور کن و صبح ها هم به عنوان اولین کاری که انجام میدی سراغش نرو؛ در غیر این صورت، قبل از اینکه وقت خودت رو تنظیم کنی، تمرکزت رو از دست میدی.

5- به روحت غذا بده.

   کتاب های مورد علاقه ات رو بخون، تمرین تمرکز (مدیتیشن) کن. به طور کلی هر کاری که غذای روح است و از درون، تو رو تقویت می کنه انجام بده.

6- به بدنت غذای مناسب بده.

   گرزیوسی یک لیلو و کمی نوشیدن سبز (یک نوشیدنی ژاپنی از سبزیجات) رو پیشنهاد می کنه. کلاً چیز های مغذی بخورید.

7- بدنت رو حرکت بده.

   ورزش کن، ورزش کن، ورزش کن. هر ورزشی که برات خوبه انجام بده.

8- لیستی تهیه کن از کارهایی که "نیازه" انجام بدی، نه کار هایی که "باید" انجام بدی.

 وقتی گرزیوسی جوان بود توی یک فروشگاه اتومبیل، ماشین ها رو رنگ می کرد و همه ی روز توی گاز و دود رنگ ها نفس می کشید. اکنون برای کنفرانس های زیادی ازش دعوت می کنن. در حالی که دوست نداره توی این کنفرانس ها شرکت کنه، به خودش یادآور  می شه که الآن "نیازه" به کنفرانس ها بره به جای اینکه دود و گاز رنگ ها رو تنفس کنه. این یک تغییر نیرومند برای ذهنه.

9- شدیاً مشتاق و متعهد به چرایی خودت باش.

  ریشه چرایی خودت رو پیدا کن. گرزیوسی یک تمرین که نامش را "عمیق هفت مرحله ای" گذاشته، پیشنهاد می کنه. این، زندگی دین رو تغییر داد و یک هدف جاودانه بهش داد.

10- بگذار اندیشه ها و افکارات ابزار تو باشن، نه چیزی که هستی.

   ناظر و مراقب افکار خودت باش. دو کتابی که از نظر گرزیوسی حتما باید خوانده شوند، یکی کتاب "روح غیر مسلح (The untethered soul) " اثر میشل آ.سینگر هست و دیگری کتاب "نیروی حال(The power of now)" اثر الکهارت تل.

   وقتی دائماً داری تلاش می کنی و هی از زندگی چیزهای بیشتری می خوای، معمولاً اینطور فکر می کنی که صدها چیز وجود داره که باید یاد بگیری یا درمورد خودت تغییرشون بدی. ولی درواقع این تغییرات فقط به چند مورد ساده خلاصه می شن تا تو رو به موفقیت برسونن. این عادت های بنیادی می تونن هر چیزی رو برای تو عوض کنن. درواقع، موفقیت راحت تر از چیزیه که مردم فکر می کنن.

   برای اینکه بیشتر از گرزیوسی بشنوین، می تونین به قسمت 428 از نوار صوتی "مدرسه عظمت (The school of greatness) " گوش بدین.


مقالات پیشنهادی

چطور کسی رو که عاشقشیم رو بهش برسیم؟
چطور کسی رو که عاشقشیم رو بهش برسیم؟

توضیح علمی اینکه چرا ما در روابط عاشقونه کسی رو که هستیم رو جذب میکنیم ، نه کسی رو که میخوایم

30 پیام قدرتمند و تاثیر گذار از بروسلی
30 پیام قدرتمند و تاثیر گذار از بروسلی

دقیقا 43 سال از مرگ بروسلی در هنگ کنگ  در سن 32 سالگی میگذره.بروسلی یک افسانه بود. او بدون تردید  با...

7 باور نابود کننده ی انگیزه و اصلاح اونها
7 باور نابود کننده ی انگیزه و اصلاح اونها

در اینجا 7 عادت فکری که باعث کشته شدن انگیزه تون میشه رو مطرح میکنیم. شکستن این عادت ها و جایگذین کر...

چطور آرامشمون رو حفظ کنیم :6 نکته برای زمان های استرس زا و خسته کننده
چطور آرامشمون رو حفظ کنیم :6 نکته برای زمان های استرس زا و خسته کننده

" زمان برای به آرامش رسیدن ، چیزی هست که شما براش وقتی ندارید" هر روزه عوامل استرس زا در حال افزا...


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه

هیچ دیدگاهی تا به این لحظه برای این پست ثبت نشده است - منتظر دیدگاه ارزشمند شما هستیم

Whoops, looks like something went wrong.