Error message here!

Error message here!

Error message here!

Close

Error message here!

Error message here! مشاهده

پسورد خود را فراموش کرده اید?

دقت کنید بجز فیلد نام و نام خانوادگی مابقی اطلاعات باید در صورتی وارد شوند که فونت سیستم بر روی انگلیسی تنظیم شده باشد

Error message here!

Error message here!

Error message here!

Error message here! مشاهده

Error message here! مشاهده

Close

رمز موفقیت

خیلی از ماها مدت هاست که از شرایط زندگیمون راضی نیستیم و میخوایم که فقط روزی برسه که به تمام چیزایی که میخواستیم برسیم و توی زندگیمون تحولی ایجاد کنیم ، اینجا دقیقا همون جایی هست که میتونی تحول زندگیت رو آغاز کنی. سایت رمز موفقیت دقیقا با همین رسالت کار خودشو شروع کرد که تمام مردم جهان زندگیشون رو طوری بسازن که واقعا میخوان و از اون با تمام وجودشون لذت ببرد. با ما همراه باشید

چطور کسی رو که عاشقشیم رو بهش برسیم؟

تالیف و گردآورنده : رضا صفری
انتشار : 03 مرداد 1396

توضیح علمی درمورد اینکه چرا ماچیزهایی که خودمون هستیم رو جذب می کنیم

Amber Pariona

معلم حرفه ای EFL  ، MPA، و مترجم انگلیسی / اسپانیایی.

آیا تا به حال متوجه یک الگو در روابط عاشقانه خود شده اید؟

ما تمایل به رفتارهای بسیار خاصی با همکارانمان داریم و این رفتارها تکرار می شوند. شاید شما چندین بار این را "چنگ زدن" نامیده اید، یا شاید از مشکلات ارتباطی به جای کار از طریق آنها عمل کرده باشید. هر الگوی ارتباطی خاص خود را که داشته باشید، می توان آن را با نظریه دلبستگی توضیح داد. نظریه پیوستن به توضیح سبک دلبستگی ما در روابط بزرگسالان ما کمک می کند. درک این، کلید یافتن یک رابطه پایدار است

سبک دلبستگی شما ، تعیین میکنه که چه کسی رو جذب می کنید

چگونه می توان در درک تعهد دلبستگی به شما کمک کرد تا یک شریک را پیدا کنید؟ خوب، سبک دلبستگی شما بر روی هر جنبه ای از روابط عاشقانه شما تأثیر می گذارد، از اینکه به فرد خاصی جذب می شود که چطور شکسته می شود. یادگیری بیشتر در مورد سبک دلبستگی، به شما در مورد نیازهای شخصی شما و نحوه دریافت این نیازها کمک می کند. 2 تئوری تأیید می تواند به شما در درک نقاط قوت و ضعف و ارتباط شما کمک کند و اینکه چطور می توانید این صفات را به نفع خود انجام دهید. هر چه بیشتر سبک دلخواهتان را درک کنید، بیشتر احتمال دارد شما کسی را پیدا کنید که آن سبک را مطابقت و تکمیل کند.

ما همه را به یکی از 4 نوع سبک دلبستگی دسته بندی می کنیم

با توجه به نظریه دلبستگی، 4 نوع سبک دلبستگی وجود دارد

1- دلبستگی ایمن

اگر رابطه ای امن با والدین خود داشته باشید و رشد خوبی کرده باشید وبتونید به طور مستقل زندگی کنید ، احتمالا  شما دلبستگی امن دارید. این به این معنی است که شما احساس امنیت و نزدیکی به شریک زندگی خود دارید، اما هنوز به استقلال هر شخص در رابطه احترام می گذارید.

2. دلبستگی مضطربانه

اگه شما شخصیتی دارید که قبل از انجام کارها دچار دلهره میشید ممکنه که این براتون سخت باشه که در روابط عاشقانه تون احساس رضایت کنید در واقع شما ممکنه اینطور توصیف بشید که همه چیزتون   از جمله ، برای اینکه احساس خوشحالی کنید تا بر ترس هاتون چیره بشید  به همسرتون بستگی داره .  از طرفی هم همیشه نگرانید که نکنه کسایی که در زندگی براتون مهم هستن رو از دست بدید.

3. وابستگی اجتناب ناپذیر

اگرشما آدم منزوی هستید ،  نظریه دلبستگی در این مورد می گوید که شما تمایل دارید خود را از شرکای خود جدا کنید. شما ممکن است نسبت به رابطه خود بی تفاوت باشید و ممکن است تا آنجا پیش بروید که بگوید داشتن یک رابطه عاشقانه مهم نیست. در نتیجه  سعی می کنید از ارتباط عاطفی با شخص دیگری اجتناب کنید.

4. دلبستگی ناامید کننده ترسناک

اگه شما همیشه درحال فرار از ترس هاتون هستید ،   و نمیخواید در روابط عاشقانه تون با ترس هاتون رو به رو بشید احتمالا دو نوع ترس رو همزمان با هم تجربه خواهید کرد ، ترس از اینکه به همسرتون احازه بدید که همسرتون خیلی بهتون نزدیک بشه یا خیلی ازتون فاصله بگیره،این درواقع باعث میشه احساساتون به بازی گرفته بشه.مردم میگن احتمالا که تو ادم غیر قابل پیش بینی هستی چون رفتارات بدون هیج دلیلی هر لحظه عوض میشه.بر اساس تحقیقات حدود 50 درصد از ادما شخصیت امنی دارن و 20 درصد مضطربن و 25 درصد شخصیت دوری کننده دارن ، امروزه که همه مجرد و بزرگسال هستن احتمالش بیشتره که شما با افرادی روبه رو بشید که شخصیت اجتناب کننده داشته باشن. چرا؟ چون افرادی که شخصیت های ثابت و امن تری دارن احتمال اینکه این افراد  رابطه هاشون پایدار تر باشه بیشتره.
خب شما مدل های مختلف رو دیدید و الان میدونید که  خودتون توی کدوم حالت هستید ، حالا این به شما بستگی داره که چطور از این ها استفاده کنید تا یه رابطه ی  پایداری داشته باشید

بعضی از مردم تمایل دارند به سمت یک نوع خاص از مردم کشیده شوند.

نظریه پیوستن به ما می گوید که افرادی که دارای سبک دلبستگی خاص هستند تمایل دارند به کسی که از طبیعت تکمیلی برخوردارهستند، برسند. این یعنی چی؟ اگر فردی مضطرب یا اجتناب ناپذیر هستید، ممکن است شخصی امن را کمی کسل کننده ببینید. شما طرز تهیه را دوست دارید، به اشتباه اعتقاد بر این است که به اشتراک گذاری شیمی رمانتیک است. یک شخص به طور امن ارتباط نمی خواهد آن را فراهم کند. در نتیجه، مردم اجتنابناپذیر و مضطرب اغلب با یکدیگر کنار میآیند. دو نفر از افراد اجتناب ناپذير رابطه اي به سختي برقرار مي کنند؛ هر دو نوع از مردم تمام وقت خود را صرف اجتناب از یکدیگر می کنند. دو نفر مضطرب باعث ایجاد یک رابطه ی غیر قابل پیش بینی و استرس شدید می شوند. هر کس متقاعد شده است که دیگر این است آنها را رها کند. اما یک شخص مضطرب و اجتناب کننده با هم؟ این دو سبک دلبستگی، یکدیگر را تکمیل می کنند، در آن یک فرد مضطرب مایل است که برای شرکای اجتناب ناپذیرش برای تحقق این رابطه صبر کند. این دلبستگی مضطرب، در حقیقت رفتار اجتناب ناپذیر را با اجازه دادن به اجتناب از شناختن رفتار آنها تحمل می کند. افراد با ایمن متصل می توانند با توجه به نظریه دلبستگی با هر یک از سبک ها باشند. این به این دلیل است که آنها می توانند احساسات شریک خود را تأیید کنند و به آنها کمک کنند تا از ترسشان غافل شوند. پس چگونه می توان یک سبک دلبستگی امن به دست آورد؟

ممکن است سبک دلخواه خود را تغییر دهید

اولا، با صادق بودن با خودتان، باید نوع حالت خود را بپذیرید. اگر شریک زندگیتون مضطرب است ، آن را بپذیرید. فکر کنید که میخواید به دوران کودکیتون برگردید حتی اگر نیاز دارید همه ی خاطرات خود را بنویسید. واقعا چه اتفاقی برای شما افتاده است در حالی که در حال رشد هستید و سعی کنید آن را درک کنید، سعی کنید آن را تعیین کنید که چگونه امروز روابط بزرگسالان شما را تحت تاثیر قرار می دهد. ایجاد این ارتباط می تواند به شما در ایجاد سبک دلبستگی ایمن کمک کند و  این همچنین می تواند به شما در پیدا کردن یک رابطه پایدار کمک کند.


مقالات پیشنهادی

6 عامل بسیار مهم در افزایش اعتماد به نفس
6 عامل بسیار مهم در افزایش اعتماد به نفس

در اینجا به 6 روش بسیار تاثیر گذار برای  بالا بردن اعتماد به نفستون اشاره میکنیم...

13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.
13 کاری که افراد موفق ، قبل از اینکه بخوابن ، انجام میدن.

کارشناسانِ بنیاد ملی در مورد خواب ، به این نتیجه رسیدن که برای افراد مسن ،  8 ساعت خواب مناسب است....

قدرت عبارات تاکیدی مثبت
قدرت عبارات تاکیدی مثبت

اکثر آدما عبارات منفی  رو در ذهنشون تکرار میکنن و همچنین جملاتی که مربوط میشه به شرایط و رویداد هایی...

4 چیز که شما  برای رسیدن به بزرگترین آرزوهاتون نیاز دارید
4 چیز که شما برای رسیدن به بزرگترین آرزوهاتون نیاز دارید

آرزو های شما هرگز به پاتون نمیوفتن که دنبالشون برید . این شماید که باید همیشه عاشق دنبال کردنشون باش...


دیدگاه های ارزشمند شما

ارسال دیدگاه
جمال احمدی | 1 سال پیش
پاسخ به دیدگاه

طبقه بندی شما ازانواع دلبستگی عالی بود.باتشکر

Whoops, looks like something went wrong.